Sterling Silver 9.15mm Pave Curb Chain QCF250-24
SKU: QCF250-24
Product Weight
Weighs approximately 85.55 grams.
Product Dimensions
Length of item: 24 in
Width of item: 9.15 mm
- Finish: Polished
- Length of Item: 24 in
- Chain Length: 24 in
- Chain Thickness: 3.1 mm
- Chain Type: Curb
- Chain Width: 9.15 mm
- Clasp /Connector: Lobster
- Clasp Thickness (Female end): 4.4 mm
- Clasp Thickness (Male end): 4.1 mm
- Clasp Width (Female end): 9.1 mm
- Clasp Width (Male end): 9.1 mm
- Material: Primary: Sterling Silver
- Width of Item: 9.15 mm
- Material: Primary - Color: White
Please note that certain values, including length, weight, and number of beads/magnets, may vary in items that are available in different sizes. A length of "0" above indicates that this item can be custom-sized, or that different sizes are available. Values are subject to change, and should be viewed as a general reference only.
Conversion: 1 inch = 25.4 mm
Product Weight
Product Dimensions
Length of item: 24 in
Width of item: 9.15 mm
- Finish: Polished
- Length of Item: 24 in
- Chain Length: 24 in
- Chain Thickness: 3.1 mm
- Chain Type: Curb
- Chain Width: 9.15 mm
- Clasp /Connector: Lobster
- Width of Item: 9.15 mm
Additional Info